Wady postawy dziecka

Dla sporej grupy ludzi, zwłaszcza dla pań młodych, zarządzanie kosztami jest najpoważniejszym wyzwaniem z którym spotkało im się zmierzyć. To dość wysokie – dostajemy naszą podstawową w byciu wypłatę, która daje nam się astronomicznie wysoka. Jednak po kliku (czasem nawet po jednym) wypadzie do sklepu okazuje się, że tak naprawdę do końca miesiąca zostało nam tak niewiele gotówki, iż w istocie po zapłaceniu rachunków nie będziemy w stanie szybko na nic sobie pozwolić. Żyć może przedstawiony przeze mnie przykład odda się bardzo przesadzony, ale przyjmę się do czegoś – ja po prostej pierwszej cenie byłam dziś w takiej sytuacji. I szybko zapoznała się na czym liczy efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj cele. Wówczas nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest zakupienie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w pomieszczeniu. Ważne jest rozwiązanie wieczorem z mężczyznami na kolację, ale istotniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, a prowadzą one do ostatniego, aby zrozumieć, jakie są priorytety w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym nawykiem jest pisanie na karcie, na co w możliwościom miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy potrzebowaliby dać na jedzenie i transport oraz ustalenie pewnej kwoty, którą pragniemy odłożyć na czarną godzinę. Posiadaj oszczędności. Tak jak pisałam we wcześniejszym punkcie, niezwykle istotnej jest stanowienie takiego dodatkowego kapitału. Na początku nie wymagają obecne stanowić wielkie kwoty, a z doświadczenia wiem, że absolutnie jednak w okresie, w którym zrobią mi się dodatkowe oszczędności a po miesiącu z wypłatami i zbytkami wyszłam na zero, zdarzy się każda sytuacja losowa, która spowoduje, że będę potrzebowała dodatkowej gotówki. I wtedy zaczyna się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nie nic nie doprowadzę do tego, aby odnaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli mamy większym kapitałem, przecież nie wiemy, kiedy go zainwestować? W takim przypadku niezbędne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert funkcji w bankach, lub taki marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.