Mietowe orzezwienie sniezka

Kankusta Duo

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo też kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można wyszukać wiele wzorów na świeże napoje tego typie. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale o nauczyć się robić je temuż. Jest to nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale i zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można dostać o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najtańszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest przyjemny, ważny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i łatwe na jakimś stoisku. Idealnym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła praca będzie miłym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe artykuły to coraz nie wszystko. Trzeba posiadać dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest znacznie takich materiałów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak spełni swoje wymagania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie właśnie do deserów owocowych, ale również na przykład do robienia mrożonej kawy.