Kas fiskalna 2015

http://erp.polkas.pl/wp-content/uploads/2016/08/jpk_e-kontrole_jednolity-plik-kontrolny_enova-365.pdf

Z kasą fiskalną możemy się spotkać wszędzie tam, gdzie osoby fizyczne odpowiadają za produkt czy usługę, a wpływ z takiego obrotu przekracza granicę ustaloną przez Ministerstwo Finansów.

Po co oraz jako robi kasa fiskalna? Kasa finansowa stanowi wtedy narzędzie, na które nabijane są sprzedawane produkty czy oferowane usługi. Dzięki temu pani kupująca za towar albo usługę może uzyskać dokładny spis tego, za co zapłaciła. Wyszczególniona jest tam dokładna cena każdej pracy i cała kwota. Dowód sprzedaży to nic dziwnego jak paragon. To dokładnie dzięki niemu znamy za co dodatkowo ile dali i ewentualnie przypadkiem kwota nie jest za wysoka czy zbyt mała. Pewno się również zdarzyć tak, że mężczyzna nieświadomie nabędzie wadliwy towar. Wówczas paragon jest jeszcze do komunikacji takiego produktu na następny albo na kwotę pieniędzy, jaka będzie równowartością kwoty, którą klient zapłacił. Jednak kasa fiskalna nie jest tylko i jedynie do drukowania paragonów. Drugą jej czynnością jest rejestrowanie sprzedaży. Po każdym zakończeniu sprzedaży obowiązkiem sprzedawcę jest spowodowanie raportu dobowego sprzedaży. Dzięki niemu na określone zapisze się to, jakie materiały zostały sprzedane, ile za nie dano a ile z nich osiągał podatek VAT.

Kasa ERC Są różne typy kas fiskalnych. Możemy dać na dowód kasy ERC czyli Electronic Cash Register. Jest toż kasa, która korzysta programy, takie które wgrał jej producent. Nie ważna ich zmienić. Dodatkowo ma dość małą pojemność określonych przez co po kilku latach jest teraz zapełniona. Wtedy właściciel takiej kasy fiskalnej posiada dwie możliwości: może wymienić moduł finansowy na drugi lub całkowicie zmienić całą kwotę na różną. Do tej linie kas należą między innymi: kasy mobilne, jednostanowiskowe albo i kasy systemowe.

Terminale fiskalne Innym sposobem kas finansowych są kasy POS czyli Electronic Point Of Sale. Określane są również kasami komputerowymi. Okazują się zwykle z komputera, drukarki fiskalnej, klawiatury oraz monitora. Kasy te są uniwersalne co świadczy, że można do nich podczepić też na dowód terminale fiskalne , skanery kodów kreskowych bądź i wagi elektryczne. Kasy POS można dowolnie konfigurować lub rozbudowywać w zależności z indywidualnych potrzeb albo same rozwoju firmy.